- Štítky blogu
- Originální kojenecké oblečení
- HRAČKY PRO MIMINKA
- KOJENECKÉ OBLEČENÍ
- OBLEČENÍ dle druhu
- KOJENECKÉ POTŘEBY

Za naši kvalitu mluví hodnocení našich zákazníků
Velice široký sortiment, krásné věci s moc pěknými motivy. Koupil bych tam všechno.
Tomáš
Vše Ok. Soupravička je nádherná.
Ája
Velká spokojenost ,všem doporučuji,velký výběr zboží
Jandule
Moc pěkné zboží, objednávám znovu.
Dagmar
- Úvod
- Blog Brumlík
- Miminko
- Kdy a jak začít s přikrmováním kojenců?
Kdy a jak začít s přikrmováním kojenců?
Pro malá miminka je nejlepší stravou mateřské mléko. To ovšem po pár měsících přestane stačit. Přichází čas na první příkrmy a postupné zavádění pevné stravy. Jestli vás tato změna v brzké době čeká, možná jste z ní nervózní. Nebojte, některým miminkům to sice trvá déle než jiným, ale nakonec to zvládnou všechna.
Existují dva způsoby, jak dětem představovat nové potraviny: kašovité příkrmy, nebo suroviny v celku (metoda BLW). Ať už se rozhodnete jakkoli, budou se vám hodit bryndáčky. V nabídce našeho e-shopu naleznete řadu vtipných originálních kousků.
Kdy začít přikrmovat?
Kdy přesně s příkrmy začít, vám poradí pediatr na pravidelných preventivních kontrolách. V prvním půl roce je pro dítě nejlepší stravou mateřské mléko, pokud tedy probíhá kojení tak, jak má, podávají se první příkrmy v šesti měsících věku. Když dítě dobře prospívá, je dokonce možné začít i o pár týdnů později.
Kojenci, kteří málo přibírají nebo jsou na umělém mléku, se přikrmují dříve. Možné to je již ve čtyřech měsících. V tomto věku se do toho určitě nepouštějte sami, nýbrž výhradně po konzultaci s dětským lékařem.
Jaké příkrmy zvolit?
Jako první příkrmy lze volit mléčné kaše nebo zeleninu. První varianta bývá miminky lépe přijímána, neboť chuťově připomíná mléko, které tak dobře znají. Když ovšem zvolíte zeleninu, budete od první chvíle miminko zvykat na nové nezvyklé chuťě a vůně.
Vhodnou zeleninou pro první příkrmy je mrkev, brambor nebo květák. Připravit je můžete snadno doma, stačí mít dobrý mixér, ale můžete si je i kupovat. Kvalitu poznáte jednoduše, jestliže je příkrm označen jako vhodný pro děti od šesti (osmi, deseti) měsíců, jedná se o kojeneckou stravu, na kterou jejíž složení a zpracování jsou kladeny vysoké nároky.
Nové potraviny předkládejte dítěti postupně, abyste vyloučili případné alergie. Po zelenině přichází ovoce, maso, obiloviny. Zhruba v deseti měsících je řada na mléčných výrobcích. Kravské mléko ovšem nechejte na později. Kojenci by neměli konzumovat ani ořechy.
Co je BLW?
V souvislosti se zaváděním pevné stravy se můžete setkat se zkratkou BLW. Znamená Baby lead weaning, v doslovném překladu dítětem vedené odstavení. Je to metoda, podle které se kojencům nabízejí potraviny v celku, nemixované. Stravu jim nikdo nevkládá lžičkou do úst, naopak sami jídlo zkoumají a podle svých potřeb a dovedností ochutnávají. Metoda by měla být pro dítě přirozenější a respektovat jeho přirozený vývoj. Ze strany rodičů však vyžaduje obrovskou trpělivost.